Agent de vanzari

Companie verificată
Aplica rapid

Media netă estimată pe baza celor 3430 de salarii introduse în Salario: 3500 RON/Luna

TKS CREATIV DESIGN SRL
Locație: Ploiesti

Tip job: FullTime

Descrierea postului

Prospectarea pietei;

Promovarea produselor companiei catre distribuitori/retaileri;

Atingerea si depasirea targetului de vanzari stabilit de conducere;

Identificarea potentialilor clienti;

Acorda consiliere si supervizeaza procesul de vanzare/productie/livrare;

Asigurarea si securizarea clientilor noi, negocierea contractelor noi;

Construirea unei imagini pozitive, cu vizibilitate maxima a marcii in piata;

Supervizeaza si tine evidenta inventarului clientilor;

Contribuie la dezvoltarea departamentului de vanzari.

Cerințele postului

Studii medii/superioare;

Carnet de conducere categoria B;

Minim 1 an de experienta ca agent de vanzari in retail;

Cunostinte generale despre vanzari (B2B, HoReCa);

Abilitate de prezentare si relationare;

Abilitati de vanzare si negociere;

Operare MS Office.

Va oferim

Pachet salarial si comision din vanzari;

Mediu de lucru prietenos;

Masina si telefon de serviciu;

 Prime pentru sarbatori legale Paste, Craciun etc.