Dispecer - marfuri generale

Companie verificată
Aplica rapid
ESM INTERNATIONAL SRL
Locație: Timisoara

Tip job: FullTime

Responsabilități

Planificarea si organizarea operatiunilor de transport rutier

Supervizarea si gestionarea echipei de soferi

Asigurarea respectarii reglementarilor si standardelor de siguranta si transport

Intocmirea si mentinerea documentatiei de transport, inclusiv a documentelor de transport si a altor documente legale necesare

Asigurarea mentenantei si reparatiilor vehiculelor si a echipamentelor de transport

Gestionarea si planificarea rutelor si a programelor de livrare

Asigurarea comunicarii si colaborarii cu clientii si furnizorii de servicii de transport

Calificări

Experienta anterioara de minim 5 ani in pozitii similare in domeniul transportului rutier

Cunoasterea legislatiei si a reglementarilor privind transportul rutier si siguranta rutiera

Abilitati de comunicare si coordonare a echipei

Capacitatea de a lua decizii si de a actiona in situatii de urgenta

Cunostinte de baza despre mecanica auto si echipamente de transport

Cunoasterea limbii engleze sau franceze la nivel avansat

Cunoasterea prevederilor legale cu privire la legislatia transporturilor rutiere de marfuri

Abilitatea de a lucra într-un mediu de echipă, dar între timp fiind capabil să ofere rezultate independente

Cunostinte utilizare PC: Word, Excel, Outlook