Lucrator depozit sau picker

Companie verificată
Aplica rapid

Salariu: De la 2400 până la 3000 LEI pe lună

Top Line Europa SRL
Locație: Mogosoaia

Tip job: FullTime

Candidatul Ideal

Punctul de lucru este in Mogosoaia - Parc Logicor

- studii medii;

- experienta in domeniu constituie un avantaj

- atentie distributiva

- persoana organizata, responsabila;

Descrierea jobului

-primeste marfa sosită de la furnizori si o aranjeaza în rafturi, în ordinea impusă de codul si locaţia prestabilită a produselor si data expirării, urmărind ca marfa introdusă în stoc să fie intactă;

- controleaza la primire bunurile, dacă acestea corespund datelor înscrise în actele însoţitoare și identifica viciile aparente;( verifica marfa primita din punct de vedere calitativ si cantitativ.)

- aranjeaza marfa pe rafturi conform specificatiilor logistice.

- opereaza comenzile in sistem si preleveaza reperele pentru livrare.

- ambaleaza si securizeaza marfa in vederea livrarii.

- participa la activitatea de inventar derulata de companie

- pregăteste comenzile pentru livrare .

- asigura si răspunde de înfolierea si paletarea corespunzătoare a paleţilor în funcţie de destinaţia lor;

- asigura expedierea numai a produselor verificate calitativ, ambalate si marcate, precum si expedierea documentelor însoţitoare să fie conform legii;

- asigura livrarea produselor în ordinea intrărilor si cu respectarea regulilor FIFO;

- respecta prevederile Regulamentului intern, a legislatiei in domeniu si procedurile de lucru

Beneficii

Tichete de masa

Pachet salarial foarte bun

Conditii de lucru exceptionale, hala moderna si incalzita dotata cu echipament de lucru ultramodern.

Descrierea companiei

Companie de distributie europeana, lider pe piata romaneasca in domeniul cosmeticelor profesionale, aparatura, mobilier, accesorii pentru saloane de coafura, cosmetica-SPA-manichiura-pedichiura. Mobilier profesional pentru Horeca.