Inginer tehnic - ofertare retele electrice

Companie verificată
Aplica rapid
Electroconstructia Elecon SA
Locație: Brasov

Tip job: FullTime

Locatie: Brasov, Bucuresti

CANDIDATUL IDEAL

Studii superioare in domeniul electric/energetic/electrotehnica;

Cunostinte solide in utilizarea pachetului MS Office (minim Excel, Word, Power Point) si Autocad 2D. Cunoastere utilizare altor softuri de proiectare constituie avantaj;

Cunoasterea normativelor si standardelor in vigoare;

Cunoasterea tehnologiei de executie a lucrarilor de instalatii electrice 0,4-20 kV;

Abilitati de analiza, sinteza si prezentare informatii;

Abilitati bune comunicare;

Capacitatea de a lucra organizat cu termene limita;

Limba engleză constituie avantaj;

DESCRIEREA JOBULUI

Analizarea documentatiei tehnice care sta la baza cererilor de oferta/licitatii;

Intocmire cereri de oferta catre furnizori de echipamente/materiale si/sau subcontractori.

Analiza ofertelor tehnico-economice primite de la furnizorii de echipamente/materiale si/sau subcontractori. Se verifica complianta cu cerintele din documentatia tehnica pusa la dispozitie de beneficiar. Se analizeaza oferta din punct de vedere economic si se poarta negocieri cu furnizorii si/sau subcontractorii.

Intocmire dosar de ofertare tehnico-economic, in conformitate cu cerintele din caietele de sarcini puse la dispoitie de beneficiari (atat pentru Licitatii publice cat si pentru cereri de oferta din domeniul privat);

Identificare si asumare solutie tehnica pentru proiectele la care se solicita oferta la cheie in faza incipienta a proiectului , si realizarea oferta tehnico-economice in baza solutiei tehnice propuse;

Intocmire solicitari de clarificari catre beneficiar si/sau intocmire raspuns la solicitarile de clarificari transmise de catre beneficiar.

Confirma comenzile pentru echipamente , in baza specificatiilor tehnice luate in considerare la momentul ofertarii;

Intocmire situatii de lucrari pentru proiectele aflate in derulare.

BENEFICII:

Salariu competitiv, in functie de experienta in domeniu;

Decontare abonament transport in comun;

Asigurare de sanatate;

Program de lucru flexibil;

Un mediu de lucru placut si orientat spre performanta;

Tichete de masa;

Asteptam C.V.-urile dumneavoastra!

Tipul jobului: Cu normă întreagă