Responsabil - Operator Logistică

Companie verificată
Aplica rapid
Train To Perform SRL
Locație: Iasi

Tip job: PartTime

Recrutăm pentru clientul nostru, companie cu tradiție de peste 20 de ani pe piața de printing din regiunea de Nord-Est a României, specializată în furnizarea de echipamente de birou, produse complementare - servicii adiacente și solutii integrate de management al documentelor,

RESPONSABIL - OPERATOR LOGISTICĂ

Locație: Iași

Nr. poziții vacante: 1

Program de lucru: Part-time

Cerințe:

- studii medii sau studii superioare în curs sau finalizate;

- cunoștințe de limba Engleză: nivel mediu;

- disponibilitate și flexibilitate pentru deplasări frecvente în zona alocată;

- abilități foarte bune în utilizare PC (softuri de gestiune, MS Office);

- capacitate de organizare și planificare a activităților si proiectelor alocate în funcție de prioritate;

- excelente abilități de atenție distributivă și flexibilitate;

- foarte bune abilități de comunicare, disponibilitate la dialog cu clienții, furnizorii și partenerii;

- permis de conducere - categoria B.

Constituie un avantaj:

- cunoștințe de baza: software, hardware și noțiuni de rețelistică;

- experiență de lucru in cadrul unei poziții similare.

 Responsabilități:

- primește și verifică produsele conform standardelor, livrate de către furnizor;

- asigură livrarea comenzilor către clienți/parteneri conform procedurii;

- gestionează comenzile primite de la clienți;

- rezolvă neconformitățile produselor livrate/primite, în raport cu procedurile interne specifice;

- păstrează legătura cu responsabilii administrativi, în vederea obținerii documentelor necesare;

- coordonează și organizează activitățile de distribuție respectând limitele de timp agreate;

- acționează cu promptitudine pentru eficientizarea procesului;

- păstrează legătura cu subcontractorii pe toată durata transportului;

- asigură aprovizionarea cu echipamentele necesare bunei desfășurări a activității;

- elaborează rapoarte periodice referitoare la derularea procesului logistic.

Beneficii:

- pachet de beneficii corelat cu experiența și performanța profesională;

- mașină de serviciu, laptop, telefon;

- sesiune de instruire la locul de muncă și suport în procesul de integrare organizațională;

- contract de muncă pe durată nedeterminată;

- oportunitatea de a activa într-un domeniu de actualitate și interes economic major.

Dacă ești pasionat de echipamente de imprimare și dorești să activezi în industria de profil, aflată în continuă consolidare, trimite-ne un CV actualizat.

Disclaimer: Train2Perform este o companie nationala, specializata in furnizarea de solutii integrate si personalizate de Resurse Umane pentru companii si persoane fizice in vederea optimizarii relatiilor interumane, acoperind urmatoarele domenii: recrutare si selectie de personal, programe de formare și dezvoltare, management strategic al resurselor umane.