Reprezentant medical

Companie verificată
Aplica rapid

Media netă estimată pe baza celor 391 de salarii introduse în Salario: 4600 RON/Luna

NEXIA CONSULTING SRL
Locație: Oradea

Tip job: FullTime

Căutam coleg pentru pozitia de reprezentant medical!

Dacă ai experiență în vanzări, cunostinte în domeniul medical și perspectivă strategică, aplică pentru funcția care ti se potrivește cel mai bine!

RESPONSABILITATI

  • promovarea, ofertarea și vânzarea produselor din portofoliu către clienți, în conformitate cu strategiile de marketing și procedurile companiei;
  • dezvoltarea portofoliului de colaboratori prin prospectarea și identificarea potențialilor clienți noi;
  • întocmirea itinerariilor, planificarea și gestionarea vizitelor zilnice la clienți în mod eficient, pentru a atinge obiectivele de vânzare;
  • dezvoltarea relațiilor de colaborare și încredere cu clienții prin comunicare constantă și eficientă, pentru a înțelege nevoile acestora și a propune soluțiile optime;
  • monitorizarea competiției, identificarea și exploatarea proactivă a oportunităților de piață pentru atragerea și menținerea clienților profitabili;
  • organizarea și susținerea prezentărilor de produs;
  • participarea la conferințe, congrese, simpozioane de specialitate și întocmirea rapoartelor aferente.

CERINTE:

  • studii superioare finalizate în domeniul medical (asistent medical, inginerie medicală, bioinginerie, medicină, tehnică dentară, stomatologie) constituie un avantaj;
  • experiența de minim 1 an în promovare medicală/vânzări constituie un avantaj;
  • bune cunoștințe în utilizarea pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Power Point);
  • limba engleză - nivel mediu, vorbit și scris - constituie un avantaj;
  • permis de conducere categoria B și disponibilitate pentru deplasări.

BENEFICII:

  • salariu fix lunar;
  • bonusuri în funcție de atingerea targeturilor;
  • mașină de serviciu
  • telefon de serviciu.