Reprezentant Vanzari

Companie verificată
Aplica rapid

Salariu: De la 3000 până la 7000 LEI pe lună

Top Line Europa SRL
Locație: Bucuresti

Tip job: FullTime

Suntem în căutare de noi colegi pentru următoarele zone: BUCURESTI, TIMISOARA, IASI, CRAIOVA.

Cerințe:

Experiență în vânzarea produselor cosmetice - CONDITIE OBLIGATORIE

Cunoștințe excelente în tehnici de vânzare;

Abilități remarcabile de comunicare și relaționare cu clienții;

Orientare către relaționare cu clientul și capacitate de a identifica soluții adecvate nevoilor acestuia;

Spirit de observație, dinamism, gândire comercială, eficiență și inițiativă;

Abilități de negociere, flexibilitate și concentrare asupra obținerii rezultatelor.

Descrierea Postului:

În acest rol, vei fi responsabil de:

Implementarea politicii de vânzări în concordanță cu obiectivele strategice ale organizației, în zona geografică de care ești responsabil;

Planificarea activității de vizitare a clienților proprii, ofertare, generare și preluare a comenzilor;

Realizarea activităților promoționale și a evenimentelor organizate de departamentul de marketing din zona ta, cu scopul de a crește notorietatea produselor și volumul de vânzări;

Analiza tendințelor din piață, precum și a concurenței, în vederea abordării strategice a vânzărilor;

Întocmirea raportului de activitate din teren cu concluzii, ca instrument de lucru personal și la nivel de management în vederea creșterii vânzărilor;

Crearea unei imagini favorabile pentru companie pe piața de profil;

Contribuția directă la creșterea numărului de clienți și a comenzilor.

Ce Oferim:

Oportunitatea de a lucra cu branduri lider la nivel internațional, în cadrul unor saloane și clinici exclusiviste;

Portofoliu de clienți stabil;

Mașină de serviciu, laptop, telefon;

Oportunități de dezvoltare a carierei, incluzând training-uri de specialitate și dezvoltare în cadrul pieței locale și internaționale;

Un mediu de lucru excelent, plăcut și dinamic în cadrul unei echipe performante;

Pachet salarial foarte atractiv (salariu fix, comisioane, bonusuri bilunare/anuale conform KPI-urilor stabilite);

Abonament medical;

Tichete de masă.

Despre Noi:

Dacă ești interesat de oferta noastră, te rugăm să ne trimiți CV-ul tău.