Contabil /​ Economist contabil

Companie verificată
Aplica rapid
IDEXCO International SRL
Locație: Bucuresti

Tip job: FullTime

Societate de expertiza contabila din Bucuresti angajeaza: Contabil / Economist contabil

Cerințele postului

  • persoana integra, practica, serioasa, sociabila, care sa se integreze usor in echipa;
  • persoana meticuloasa, rabdatoare si bine organizata;
  • absolvent de studii superioare de specialitate sau student in ultimul an;
  • experienta 1-2 ani in domeniul contabil si fiscal;
  • cunoasterea limbilor straine franceza si/sau engleza constituie un avantaj;
  • utilizarea programelor de contabilitate Saga, Smart Conta si NextUp constituie un avantaj;
  • disponibilitate pentru un program de lucru complet, cu posibilitatea de a lucra atat la birou cat si remote.

Responsabilitățile postului

  • verificarea documentelor primare si inregistrarea acestora in programul de contabilitate;
  • reconcilierea tuturor soldurilor contabile;
  • organizarea si tinerea contabilitatii, in conformitate cu prevederile contabile si fiscale aplicabile;
  • efectuarea tuturor operatiunilor legate de inchiderilor contabile lunare;
  • verificarea conturilor si intocmirea balantei de verificare;
  • intocmirea statelor de salarii;
  • intocmirea, verificarea si depunerea declaratiilor fiscale;
  • intocmirea situatiilor financiare interimare, semestriale sau anuale;
  • intocmirea de rapoarte si situatii specifice activitatii clientilor gestionati;
  • acordarea de asistenta contabila si fiscala pentru clientii din portofoliu;
  • reprezentarea in fata autoritatilor in cazul diverselor controale.

Persoanele care doresc sa candideze pentru acest post sunt invitate sa transmita un CV cat mai detaliat.