Asistent Medical - Receptie

Aplica rapid
REVERA ASSISTED SRL
Locație: Bucuresti

Tip job: FullTime

Candidatul Ideal

  • Studii de specialitate;
  • Experienţă pe un post similar de minimum 2 ani;
  • Aviz de liberă practică și certificat de membru OAMGMAMR - valabile;
  • Excelente abilități de comunicare și relaționare;
  • Persoană empatică, dinamică, activă;
  • Capacitate de planificare și organizare;
  • Limba engleza - nivel mediu;
  • Cunoștinţe MS Office - nivel mediu

Descrierea jobului

  • Întâmpinarea pacienţilor și a vizitatorilor;
  • Preluarea apelurilor telefonice și direcţionarea lor în funcţie de solicitarea interlocutorului;
  • Efectuarea programărilor pentru diverse specialităţi medicale și gestionarea eficientă a circuitului pacienţilor în sala de așteptare;
  • Efectuarea confirmărilor pentru programările efectuate;
  • Pregătirea cabinetelor medicale cu tipizatele și consumabilele medicale necesare desfășurării consultaţiei;
  • Pregătirea instrumentarului, aparatura necesară și asistarea medicului pe durata intervenţiilor și procedurilor medicale;
  • Recoltarea probelor pentru diverse analize medicale (experienţă în specializarea pediatrie- avantaj);
  • Efectuarea procedurilor medicale și tratamente la recomandarea medicului;
  • Încasarea contravalorii serviciilor medicale;
  • Evidenţa fișelor de pacient - actualizare, îndosariere.