Asistent Medical Sala /​ Instrumentar Chirurgie Vasculara

Aplica rapid
ANGIOMEDICA NOI STIM CE AI PE INIMA SRL
Locație: Bucuresti

Tip job: FullTime

Cerințe:

Studii de specialitate (Scoala Postliceala Sanitara);

Certificat de membru (ALP) si Asigurare MALPRAXIS valabile;

Experienta minim 2 ani intr-o pozitie similara (sala operatii chirurgie vasculara);

Cunostinte privind procedurile de sterilizare a instrumentarului medical si a deseurilor rezultate in urma actului medical;

Cunostinte instrumentar specific utilizat;

Abilitati de comunicare, empatie, orientare spre nevoile pacientului, atitudine pozitiva, promptitudine in realizarea sarcinilor, seriozitate si responsabilitate, abilitati de munca in echipa, proactivitate, implicare.

Responsabilitati:

Pregatirea instrumentarului si a materialelor pentru sterilizare;

Pregatirea salii de operatie si a materialelor necesare pentru interventii;

Pregatirea pacientului pre si post operator;

Asistarea medicului si monitorizarea pacientului in timpul interventiei chirurgicale.

Beneficii:

Salariu atractiv;

Tichete masa;

Echipa tanara si motivata.