Director economic

Aplica rapid

Salariu: De la 5000 până la 10000 LEI pe lună

Clarismart Consulting SRL
Locație: Timisoara

Tip job: FullTime

Cerințe:

- studii superioare

-experienta in post de contabil sef/director economic intr-o companie cu obiect de activitate in domeniul productiei

-cunoasterea legislatiei fiscale

-cunostinte Microsoft Office

Beneficii:

- Salariu motivant

-Tichete de masa

Responsabilități:

-Supravegheaza si coordoneaza activitatea departamentului financiar-contabil

-Raspunde de eficienta activitatii economice si analizeaza activitatea economico-financiara a societatii

-Raspunde si intocmeste bilantul la sfarsitul fiecarui an financiar

-Raspunde si intocmeste balanta lunara

-Raspunde de respectarea dispozitiilor si a indicatiilor date de actionari in legatura cu problemele de care se ocupa in cadrul serviciilor

-Intocmeste documentatia necesara pentru obtinerea de credite bancare sau de fonduri si asigura relatia cu societatile bancare

-Raspunde si intocmeste declaratiile de impozit pe profit, decont TVA, declaratii de taxe locale

-Realizeaza si raspunde de cash-flow si decide pe baza acestuia platile zilnice

-Intocmeste declaratiile solicitate de Institutul National de Statistica, BNR, Fondul de Mediu, etc.

-Coordoneaza echipa din subordine, asigurandu-se de inregistrarea corecta a documentelor .

SC Clarismart Consulting SRL proceseaza datele personale in scopuri de recrutare, respectand politica de protectie a datelor cu caracter personal. Prin aplicarea la acest post, va exprimati acordul privind aceasta procedura.