Inspector Calitate

Aplica rapid
Matec CNC Technik SRL
Locație: Sura Mica

Tip job: FullTime

Beneficiile postului:

contract de munca pe perioada nedeterminata;

salariu motivant,

transport gratuit din Sibiu, Cisnadie, Selimbar,

spor de noapte (schimbul 3),

spor ore suplimentare conform legii,

tichete de masa de 30 lei/zi,

prime de sarbatori,

mediu de lucru placut si posibilitate de dezvoltare profesionala.

Cerințele postului:

  • vechime min 1an intr-un post similar,
  • studii medii in domeniul tehnic,
  • cunostinte desen tehnic,
  • indemanare in utilizarea instrumentelor de masura si control,
  • cunostinte de utilizare a calculatorului (Word, Excel),
  • capacitatea de a evalua conformitatea pieselor in baza specificatiilor,
  • seriozitate, atentie la detalii, capacitate de a lucra in conditii de stres,
  • disponibilitatea de a lucra in trei schimburi.

Constituie avantaj :

Abilitatea de a utiliza echipamente de control de tipul Conturograf, Microscop, Masina de Masurat in Coordonate

Responsabilitățile postului

Verificarea calitativa a pieselor in concordanta cu documentatia de control;

Asigura la postul de lucru din fabricatie documentatia de control la editia valabila (ex:plan de control), echipamentele de inspectie, masura si incercare necesare realizarii autocontrolului.

Inregistreza rezultatele verificarilor si decizia de acceptare / respingere .

Identifică produsele neconforme si urmăreste izolarea acestora;

Initiaza raport de neconformitate pentru produsele neconforme si realizeaza corectiile si actiunile corective care ii revin si care sunt decise ca urmare a analizei neconformitatilor.