Planificator productie

Media netă estimată pe baza celor 346 de salarii introduse în Salario: 5000 RON/Luna

E-Cablaje SA
Locație: Bistrita

Tip job: FullTime

Descrierea jobului:

Executarea planului de producție conform cerințelor clientului;

Modificarea planului de producție în cazul lipsei de materiale sau alte probleme apărute;

Pregătirea unui plan de producție pentru o săptămâna luând în considerare toate informațiile care pot avea un impact asupra realizării lui astfel încât sa satisfacă cerințele clienților;

Analiza necesarului de materii prime și materiale, plasarea și urmărirea comenzilor către furnizori;

Urmărirea realizării planului de producție versus planificat;

Realizarea planului de export către clienți;

Operarea documentelor în sistemul ERP;

Participarea la inventarele periodice organizate;

Menținerea stocurilor standard agreate;

Colectarea și pregătirea datelor pentru raportare;

Respectarea Regulamentului Intern și a procedurilor de lucru privitoare la postul ocupat.

Candidatul ideal:

Comunicativ și capabil de relaționare cu clienții și echipa;

Cunoștințe MS Office;

Capabilitate de a lucra în condiții de stres;

Persoană bine organizată și ordonată;

Cunoașterea limbii germane, engleze, franceze constituie un avantaj.

Capacitate de sinteză și decizie .

Beneficii

Pachet salarial atractiv - Salar negociabil în cadrul interviului de angajare;

Tichete de masă;

Oportunitatea de a munci alături de o echipă de profesioniști;

Posibilitatea unei cariere într-o companie de succes;

Condiții de muncă la standarde europene.