Responsabil Logistica cu experienta

Aplica rapid
FURNICA ZILIERA SRL
Locație: Buzau

Angajam RESPONSABIL LOGISTICA cu experienta pentru fabrica cu renume din Buzau.

Cerinte:

- Experienta de minim 2 ani pe un post similar

-Absolvent studii superioare- stiinte economice

- Cunostinte PC

- Cunostinte SAP reprezinta un avantaj

- Cunostinte limba engleza

- Abilități excelente de lucru în echipă.

Descrierea postului:

- Asigurarea comunicarii cu clientii prin e-mail, telefon, telecomunicatii, portal;

- Urmăriți producția față de producția planificată pentru a pregăti planul de livrare;

- Pregatirea livrarilor si transmiterea informatiilor aferente catre depozit conform planului de livrare;

- Actualizare sistematica a comenzii SAP;

- Participare la întâlniri zilnice/săptămânale și raportare privind planul de livrare;

- Arhivarea documentatiei de livrare;

- Raportarea INTRASTAT/ raportarea managementului superior;

- Urmareste si recomanda actiuni legate de imbunatatirea activitatii logistice;