Inginer Automatist

Media netă estimată pe baza celor 193 de salarii introduse în Salario: 5000 RON/Luna

Randstad Romania SRL
Locație: Craiova

Angajam Inginer Automatist pentru fabrica producatoare de bere.

Locatie: Craiova

Cerinte:

  • Studii superioare (Automatica, Roboti Industriali, Informatica Aplicata)
  • Experienta: min. 2 ani intr-un post similar
  • Abilitati operare PC (Word, Excel)
  • Limba engleza- nivel avansat
  • Abilitati tehnice necesare postului,
  • Deschidere spre asimilarea si utilizarea de noi cunostinte

Responsabilitati:

  • Citeste si interpreteaza scheme electrice si are grija la updatarea lor in caz de modificare
  • Identifica configuratia hardware a unei automatizari cu PLC (toate tipurile de module)
  • Este capabil sa diagnosticheze si rezolve defecte sau erori generate de configurare hardware, inlocuieste si asimileaza componente compatibile (similare ca functii)
  • Este capabil sa diagnosticheze si rezolve defecte sau erori generate de lipsa comunicatiei din teren (FieldBUS, Profibus, Ethernet)
  • Poate sa adapteze pentru inlocuire periferice de generatii/producatori diferiti (convertizoare frecventa, debitmetre, regulatoare, encodere, senzori-traductori)
  • Este capabil sa efectueze back-up programe pentru toate aplicatiile cu PLC, este capabil sa restaureze back-ul pentru HMI Siemens
  • Intelege si diagnosticheaza logica de programare (LAD, STL, FBD, poate sa interpreteze programul in proces masina (principal SIEMENS S5 si S7)

Beneficii:

  • Salariu in functie de experienta
  • Tichete de masa de 30 de lei/zi lucrata
  • Prime de sarbatori
  • Prima de vacanta
  • Bonus de performanta anual
  • Abonament medical

Pentru detalii contactati-ne la numarul de telefon afisat.