Economist /​ Contabil junior

Aplica rapid
YOUR JOB CONSULTING & RECRUITING SRL
Locație: Bucuresti

Tip job: FullTime

Locație: București

Despre Noi:

YOURJOB recrutează Economist/Contabil junior. Un prilej excelent pentru cei pasionați de contabilitate și plăți. Dacă ai cunoștințe în domeniu și ești gata să faci parte dintr-o echipă dinamică, alătură-te echipei noastre și contribuie la succesul nostru financiar!

Candidatul Ideal:

Diplomă de licență în Contabilitate, Finanțe sau domeniu similar.

Experiență anterioară în contabilitate și gestionarea plăților (experiența într-un rol similar reprezintă un avantaj).

Cunoștințe solide de contabilitate primară și legislație fiscală.

Abilități bune de comunicare și rezolvare a problemelor.

Atenție la detalii și capacitatea de a respecta termenele limită.

Descrierea jobului:

Contabilitate Primară:

Întocmirea și actualizarea registrelor contabile.

Verificarea și înregistrarea corectă a tranzacțiilor financiare.

Menținerea evidenței corecte a documentelor contabile.

Gestionarea Plăților:

Procesarea plăților furnizorilor și urmărirea termenelor de plată.

Monitorizarea conturilor și asigurarea disponibilității fondurilor necesare pentru plăți.

Documentare și Încărcare în Sistem:

Colectarea, verificarea și încărcarea documentelor în sistemul contabil.

Colaborarea eficientă cu departamentele interne pentru a obține informațiile necesare.

Colaborare cu Firma de Contabilitate Externalizată:

Furnizarea documentelor și informațiilor necesare firmei de contabilitate externalizată.

Asigurarea reconcilierii corecte între datele interne și cele externe.

Rezolvarea Situațiilor Neprevăzute:

Identificarea și rezolvarea rapidă a oricăror discrepanțe sau probleme apărute în procesul contabil.

Colaborarea cu departamentele relevante pentru soluționarea situațiilor neprevăzute privind plățile și facturile.

Cum Aplici:

Te invităm să ne trimiți CV-ul!.

Vom lua în considerare aplicațiile pe măsură ce le primim, deci te încurajăm să aplici cât mai curând posibil.