Receptioner - Registrator medical pentru Elytis Hospital

Aplica rapid
ELYTIS HOSPITAL HOPE SRL
Locație: Iasi

Spitalul Elytis caută 4 consilieri de recepţie, implicati , cu o atitudine pozitivă, care să gestioneze relaţiile cu pacienţii si diferite activităţi administrative din spital.

Ne dorim ca noii colegi colege să fie persoane organizate, prietenoase si atente la detalii.

Locul desfasurarii activitatii: Sos. Nicolina , nr. 139 M ( Centrul de medicina nucleara Elytis)

Cerințe:

Onestitate si seriozitate;

Usurinţă în interacţiunea cu pacienţii;

Atitudine calmă si tolerantă;

Implicare proactivă în situaţiile noi;

Disponibilitate de a lucra în ture de dimineaţă si de după-amiază;

Cunostinţe limba engleză;

Cunostinţe MS Office;

Experienţa într-un rol similar reprezintă un avantaj;

Studii medii;Bună înţelegere a platformelor de socializare

Responsabilităţi:

Gestionează relaţiile cu pacienţii actuali si potenţiali ai spitalului;

Colaborarea strânsă cu echipa medicală pentru a asigura un mediu sigur și eficient pentru pacienți;

Primirea si inregistrarea datelor pacientilor;

Efectuează sarcini de asistenţă administrativă cum ar fi preluarea si transmiterea mesajelor, preluarea documentelor, întreţinerea si actualizarea permanentă a calendarului cu programări;

Încasează contravaloarea serviciilor medicale;

Gestionează corespondenţa externă si alte documente interne si externe;

Depune toate eforturile pentru rezolvarea eficientă a situaţiilor limită.

Redactarea textelor pentru raspunsurile de pe paginile de socializare ale companiei.

Pentru mai multe informații și pentru a aplica, vă rugăm să trimiteți CV-ul dvs. sau contactați-ne la numărul de telefon

În cazul în care CV-ul dvs va fi selectat, veţi fi contactat telefonic sau pe adresa de mail, pentru a programa susţinerea interviului.