Instalator

Aplica rapid
R.C.T.I. COMPANY SRL
Locație: Bucuresti

Firmă de construcții din Brașov caută instalator in constructii.

Cerințe:

Scoală profesională sau cursuri de calificare în domeniu (obligatoriu)

Experiență pe un post similar minim 2 ani;

Experiență în lucrări industrial (reprezintă un avantaj)

Disponibilitate pentru deplasări în țară și pentru program prelungit.

Responsabilități:

Asamblează, instalează, repară și întreține sistemele de țevi, fitingurile și dispozitivele pentru sisteme sanitare, drenaj, sisteme de canalizare și echipamente hidraulice și pneumatice.

Pregătește operațiile de montaj

Indentifică și amenajează traseeele conductelor de canalizare

Montează rețelele de canalizare interioară și exterioară

Amenajează locul de montaj și montează obiectele sanitare

Respectă cerințele documentate în procedură de lucru

Executarea sistemelor exterioare de alimentare cu apă;

Punerea în funcțiune a instalației conform prevederilor documentației tehnice;

Alegerea SDV-urilor și AMC-urilor în conformitate cu lucrările și tehnologiile ce trebuie aplicate;

Localizarea și analizarea eventualelor defecțiuni

Respectă sarcinile primite de la coordonatorul de activitate cu privire la procesul tehnologic, utilizarea rațională a timpul de lucru, a materialelor și echipamentelor din dotare;

Beneficii:

Mediu de lucru plăcut;