Operator CNC Germania | 2700 euro NET + Cazare asigurata | Herzberg

Aplica rapid

Salariu: De la 2700 EURO pe lună

MILRO HR CONSULTING SRL
Locație: Germania

OFERTA: 16,00 euro pe ora (cu germana A1-A2 si engleza conversational) + 40 euro diurna pe zi lucrata;

Salariu lunar L-V cu 16,00 euro pe ora : (1870 euro salariu net + 840 euro diurna - 21 zile lucrate) 2710 euro NET;

Cazare: single 350 euro sau double 400 euro lunar se retine din salariu.

Transport: regim propriu, este necesara masina personala sau gruparea cu alte persoane care detin;

Voucher de 50 euro de persoana pentru deplasarea in Germania*

DATA INCEPERII: imediat;

LOCATIE: Germania,Herzberg (Elster)

CERINTE DE BAZA:

- Peste 3 ani de experienta profesionala;

- Capacitatea de a lucra in echipa;

- Permisul de conducere si masina personala sunt necesare pentru deplasarea la locul de munca;

- Limba germana minim nivel A1-A2 conversational tehnic;

- Limba engleza conversational tehnic

DESCRIEREA JOBULUI:

- Formare profesională ca tâmplar, specialist în prelucrarea lemnului

- Experiență CNC, cunoștințe de woodWOP6 sau o versiune mai nouă

- Cunoștințe în Solidworks, Pascam, MS Office, VBA Excel și Schnitt Profi(t)

- Programarea pieselor de mobilier CAD/CAM

- Frezarea pieselor de mobilier

- Controlul calității

VERIFICARI INAINTE DE PLECARE:

Interviu de recrutare cu MHR Consulting - testarea limbii engleze;

Interviu de selectie cu angajatorul din Germania - testarea limbii germane;

Cazier judiciar curat valabil (maxim 6luni) in format fizic sau online;

Permis de conducere categoria B constituie avantaj;

TRANSPORT IN GERMANIA:

In regim propriu cu masina personala sau cu un alt candidat care detine masina

Transportul la locul de munca se realizeaza de asemenea cu masina personala;

 Rambursarea costurilor initiale de calatorie in Germania sub forma de voucher unic de 50 EUR pentru benzina;

*In cazul in care nu detineti masina personala, aveti optiune de a va grupa cu o persoana care detine.

PROGRAM DE LUCRU:

Timp de lucru: 5 zile pe sapt. L-V 8 h pe zi;

Schimbul 1: 06:00 la 14:45;

Schimbul 2: 14:30 la 00:30;

Pauza de masa: 45min pauză pe zi;

Orele suplimentare : Sambata de la ora 06:00, intre 4 si 6 ore (optional);

PLATA SALARIULUI:

Plata punctuala a salariilor pana la data de 15 a lunii urmatoare;

16,00 euro pe ora (cu germana A1-A2 si engleza conversational) + 40 euro diurna pe zi lucrata;

CAZARE:

Cazare: single 350 euro sau double 400 euro lunar se retine din salariu

( utilitati: baie, bucatarie, masina de spalat, internet);

Cazare organizată se aflata la maxim 25km distanța de locul de munca;

BENEFICII:

1) Oferta incepand de la 2700 euro net cu germana si engleza conversational (salariu+diurna);

2) Cazarea asigurata la sosire in Germania pe perioada nedeterminata;

3)Prima de Craciun si de vacanta (dupa 6 luni de angajare);

4)Voucher benzina 50 euro de persoana pentru deplasarea in Germania;;

5)Asigurare legala de sanatate, sociala si de pensie, zile de concediu (in functie de vechimea in munca);

6)Suport din partea MHR Consulting Romania pe toata perioada de sedere in Germania.

DE RETINUT:

In cazul in care nu detineti masina personala pentru deplasare in Germania si la locul de munca va recomandam sa veniti catre noi cu o recomandare a unei persoane care detine si are aceeasi calificare ca dvs. Va garantam prioritate in cazul angajarii pentru atat pentru dvs. cat si pentru recomandarea efectuata.. Pe perioada cat veti locui in Germania va trebui sa va asigurati cheltuielile legate de hrana pana la incasarea primului avans de regula la 2 saptamani dupa angajare.

Cu respect,

Echipa MHR Consulting Romania