Sef Statie Betoane

Aplica rapid
FURNICA ZILIERA SRL
Locație: Buzau

Tip job: FullTime

Candidatul Ideal:

  • Absolvent de studii superioare tehnice sau de constructii;
  • Minim 3 ani experienta ca sef statie de betoane;
  • Experienta in managementul unei echipe
  • Cunoasterea pachetului MS Offic..

Descrierea jobului:

  • Receptionarea cantitativa/calitativa, depozitarea si gospodarirea materiilor prime: agregate, ciment, aditivi, in vederea asigurarii conditiilor de pastrare a caracteristicilor calitative impuse acestora de normele in vigoare;
  • Verificarea metrologica a instalatiior de dozare in conformitate cu prevederile legale;
  • Respectarea caracteristicilor clasei de beton comandate in conformitate cu studiul de reteta predefinit si comanda de beton primita de la client;
  • Asigură/stabileste responsabilităţi cu privire la întocmirea necesarului de materiale;
  • Colaboreaza cu personalulu specializat care preleveaza probe de beton in vederea mentinerii performantelor/ caracteristicilor betonului
  • Actioneaza cu rapiditate pentru rezolvarea eventualelor defectiuni sau probleme, in asa fel incat sa asigure continuitatea procesului de productie;
  • Coordoneaza activitatea echipei din punctul de lucru.