Tehnician IT retele (entry level)

Aplica rapid

Salariu: De la 3150 până la 3500 LEI pe lună

Clarismart Consulting SRL
Locație: Timisoara

Clarismart Consulting recruteaza persoane pentru postul de tehnician retele, la companie de telecomunicatii din Timisoara

Responsabilitati:

- Realizeaza operatiunile necesare instalarii retelei de fibra optica si UTP : instalare cabluri aerian si subteran, jonctare cabluri fibra optica, sertizare cabluri UTP, instalare echipamente specifice;

- Asigura intretinerea retelei de fibra optica si UTP prin activitati specifice de control, masurare si diagnosticare a functionarii retelei;

- Instalari puncte terminale: cablu si echipament.

- Punere in functiune servicii de internet si date

- Depanare si mentenanta la clienti.

Cerinte

-Apt pentru munca la inaltime;

-Permis conducere cat. B;

-Absolvent liceu profil tehnologic: electric sau electromecanic - constituie avantaj.

SC Clarismart Consulting SRL proceseaza datele personale in scopuri de recrutare, respectand politica de protectie a datelor cu caracter personal. Prin aplicarea la acest post, va exprimati acordul privind aceasta procedura.