Inginer retelistica

Aplica rapid
NEXIA CONSULTING SRL
Locație: Oradea

Dacă ești pasionat de rețelistică/depanare hardware, ești dornic să te implici în problemele hardware și software apărute în cadrul departamentelor din compania noastră și poți oferi ajutor în rezolvarea acestora, ești candidatul ideal pentru funcția de NETWORK ENGINEER.

Te potrivești in echipă dacă ai:

  • studii superioare absolvite, în domeniu tehnic sau IT;
  • experiență în rețelistică și sisteme de securitate;
  • cunoștințe legate de circuite, procesoare, cipuri, echipamente electronice, echipamente hardware și software de calculator, inclusiv programe și programare;
  • disponibilitate pentru lucru la înălțime și deplasări;
  • permis de conducere cat. B;
  • alte calificări și certificări în domeniu (constituie un avantaj);.

Responsabilitățile principale:

  • instalarea și configurarea echipamentelor: date - voce, sisteme de supraveghere video, sisteme de alarmă, detecție incendiu, control acces;
  • configurarea si realizarea modificărilor de hardware/software la echipamentele instalate;
  • actualizarea programelor și configurațiilor de pe echipamentele existente;
  • acordarea de suport tehnic la nivel avansat tehnicienilor din echipă.

Se oferă :

contract de muncă pe perioadă nedeterminată;

  • pachet salarial motivant, în funcție de abilitățile candidatului;
  • diurnă pentru deplasări;
  • bonusuri de performanță;
  • posibilitatea de a participa la cursuri de specializare și dezvoltare profesională.

Putem crește și evolua împreună dacă te hotărăști să intri și tu în echipa NEXIA!