Inginer Proiectant

Aplica rapid

Salariu: De la 4000 până la 9000 LEI pe lună

Element Design SRL
Locație: Iasi

Tip job: FullTime

Descrierea postului

Suntem în căutarea unui/unei coleg/e cu experiență în construcții civile, industriale și agricole, care să se alăture echipei noastre. Această poziție implică participarea activă în diverse etape ale proiectării structurale, inclusiv elaborarea documentației tehnice, dezbaterea și identificarea soluțiilor tehnice, coordonarea proiectelor și pregătirea documentațiilor pentru predare.

Dacă ești interesat/ă de perfecționare continuă și dorești să lucrezi la proiecte inovatoare și sustenabile, așteptăm cu nerăbdare să te cunoaștem!

Cerințele postului

  • Capacitatea de a lucra organizat cu termene limită
  • Seriozitate și orientare către rezultate
  • Dorința de perfecționare în domeniul proiectării
  • Asumarea responsabilității pentru soluțiile adoptate în proiecte
  • Diplomă în inginerie construcții civile
  • Experiență in modelarea și verificarea structurilor metalice în Tekla Structures, reprezintă un avantaj
  • Cunoștinte de utilizare a programelor de proiectare tip cad (ex. autocad), allplan, softuri calcul structural (ex. ETABS)

Responsabilitățile postului

  • Proiectarea rezistenței pentru construcții civile, industriale și agricole
  • Detalierea și realizarea planșelor finale
  • Corelarea modelului structural cu calculul static și arhitectura primară
  • Propunerea și implementarea soluțiilor tehnice
  • Generarea și cotarea desenelor de fabricație
  • Asistență tehnică pe durata montajului structurii

Tipuri de proiecte

  • Hale cu structură metalică
  • Supraetajări ale clădirilor existente cu structură metalică
  • Clădiri cu diverse funcții, folosind elemente structurale metalice

De ce să te alături echipei?

  • Fii un Pionier: ia parte la formarea și dezvoltarea unor proiecte remarcabile, contribuind cu ideile și perspectiva ta
  • Mediu Colaborativ: cultură de lucru colaborativă și flexibilă, în care ideile sunt apreciate și se încurajează munca în echipă
  • Vei beneficia de susținerea unei echipe interesată de realizarea unui succes colectiv
  • Remunerație: oferim o compensație competitivă, bazată pe experiența și abilitățile tale actuale
  • Formare profesională: oportunități continue de învățare și dezvoltare, pentru a-ți îmbunătăți și diversifica aptitudinile într-un mediu stimulativ
  • Se oferă condiții de lucru atractive și motivante pentru angajați cu orice nivel de pregătire, asigurând acces la proiecte de anvergură cu grad ridicat de complexitate.