Analist investitii_junior

Aplica rapid

Salariu: De la 3000 până la 5000 LEI pe lună

Clarismart Consulting SRL
Locație: Arad

Clarismart Consulting angajeaza pentru companie din Arad, o persoana pentru rolul de Analist de investitii.

Responsabilitățile postului

-Urmareste si analizeaza tendintele de pe pietele financiare

-Identifica si evalueaza eventualele oportunitati de investitii

-Creeaza rapoarte detaliate privind analizele efectuate

-Dezvolta si utilizeaza modele financiare

-Urmareste performanta portofoliilor de investitii existente

-Asigura conformitatea cu legile financiare in vigoare

-Prezentarea ideilor de investitii si a rezultatelor analizelor

-Comunicarea cu analistii seniori si cu echipa de gestionare a fondului.

Cerințele postului

-Studii superioare sau in curs, profil matematica/ informatica/ stiinte economice

-Pasiune pentru pietele financiare

-Limba engleza-nivel avansat

-Pachet Office- Excel-nivel avansat, Word, Power Point

-Capacitate de a anticipa

-Bune abilitati de analiza si sinteza

-Atentie sporita la detalii

Beneficii

-Salariu fix

-Tichete de masa

-Asigurare medicala privata

-Transport asigurat

-Prime de sarbatori

SC Clarismart Consulting SRL proceseaza datele personale in scopuri de recrutare, respectand politica de protectie a datelor cu caracter personal. Prin aplicarea la acest post, va exprimati acordul privind aceasta procedura.