Asistent achizitii

Aplica rapid

Salariu: De la 3000 până la 3500 LEI pe lună

Clarismart Consulting SRL
Locație: Timisoara

Clarismart Consulting angajeaza pentru companie de productie din Timisoara, o persoana pentru postul de asistent achizitii.

Candidatul ideal:

-cunostinte in domeniul achizitiilor de materii prime si materiale , aptitudini de negociere, capacitate si abilitate in a intelege ceea ce comanda si receptioneaza

- operare PC: cunostinte solide MS Office

- abilitati personale: onest, fire comunicativa, capacitate de organizare, persoana orientata spre rezolvarea problemelor, abilitati de lucru in echipa

-cunostinte de limba engleza, cel putin la nivel mediu

Responsabilitati:

- prospecteaza piata in vederea identificarii unor noi furnizori;

-gestioneaza, completeaza si actualizeaza permanent baza de date a furnizorilor;

-participa la actiunea de evaluare si selectare a furnizorilor;

- participa la contractarea produselor sau serviciilor necesare de aprovizionat;

- negociaza conditiile comerciale din contracte, in special preturile de achizitie si termenele de livrare cu furnizorii; supervizeaza derularea lor

- identifica necesarul si efectueaza comenzile la furnizori;

- se ocupa de partea logistica pentru livrarile care nu au transportul asigurat de catre Furnizor prin folosirea aplicatiei Bursa de transport;

- urmareste confirmarile de comanda si livrarile la termenele solicitate de la furnizori

- informeaza furnizorii cu privire la neconformitati si organizeaza returul marfurilor neconforme;

- coordoneaza activitatea gestionarilor de magazii

SC Clarismart Consulting SRL proceseaza datele personale in scopuri de recrutare, respectand politica de protectie a datelor cu caracter personal. Prin aplicarea la acest post, va exprimati acordul privind aceasta procedura.