Asistent Medical Anestezie si Terapie Intensiva

Aplica rapid
ANGIOMEDICA NOI STIM CE AI PE INIMA SRL
Locație: Bucuresti

Tip job: FullTime

Cerințe:

Studii de specialitate (Scoala Postliceala Sanitara);

Certificat de membru (ALP) si Asigurare MALPRAXIS valabile;

Experienta minim 2 ani intr-o pozitie similara (in anestezie);

Cunoasterea substantelor anestezicelor folosite (administrare, concentratie, dilutiii, efecte);

Cunoasterea aparaturii medicale specifice (aparatura de anestezie, injectomate, etc)

Abilitati de comunicare, empatie, orientare spre nevoile pacientului, atitudine pozitiva, promptitudine in realizarea sarcinilor, seriozitate si responsabilitate, abilitati de munca in echipa, proactivitate, implicare, respectarea procedurilor și a practicilor celor mai bune.

Responsabilitati:

  • pregătirea medicației pentru efectuarea anesteziei;
  •   implicarea în consultul preanestezic;
  • pregătirea pacientului conform indicațiilor medicului;
  •   pregătirea aparatului de anestezie și a perfuziilor;
  • implicarea în realizarea tehnicilor anestezice;
  •  monitorizarea stării pacientului (tensiune arterială, puls, saturatia de oxigen, urmărirea pupilelor și a tegumentelor);
  •  asistarea medicului la intubația traheală:
  •  supravegherea și observația pacientului după trezirea din anestezie.

Beneficii:

-         Contract individual de munca pe durata nedeterminta;

-         Salariu atractiv;

-         Tichete masa;

-         Echipa tanara si motivata.