Tehnician intretinere si reparatii

Aplica rapid
CALIP ROMANIA SRL
Locație: Oradea

Tip job: FullTime

Descrierea

Candidatul ideal:

- Absolvent de studii medii (școală profesională sau curs de calificare profesională)

- Studii medii

- Permis de conducere cat. B.

- Bun spirit organizatoric.

- Cunostinte tehnice solide.

- Familiarizat cu echipamentele liniei de productie (masini cu comanda numerica), cunoștințe de echipamente electrice

Responsabilitățile postului

- executarea mentenantei corective (repararea echipamentelor) conform cererilor productiei

- executarea planului de mentenanta preventiva (revizii)

- imbunatatirea continua a planului de mentenanta preventivea conform evolutiei starii echipamentelor (in urma analizei rezultatelor din fisele de verificare)

- urmarirea si verificarea modului de functionare al echipamentelor

- elaborarea necesarului piese de schimb

- asigurarea si mentinerea curateinei la locul de munca

- remedierea oricaror defectiuni de natura mecanica, pneumatica si hidraulica survenite asupra masinilor

- folosirea stivuitorului

- operare PC - prezinta avantaj

- permis categoria B

- disponibilitate la program prelungit