Tehnician reparatii placi electronice

Aplica rapid

Salariu: De la 3000 până la 4000 LEI pe oră

G & C TEMP SRL
Locație: Rasnov

Esti pasionat de electronica? Iti plac activitatile ce necesita multa atentie si indemanare? Atunci te invitam sa aplici la postul propus de noi. Cautam o persoana dedicata si responsabila pentru pozitia de tehnician reparatii.

Program - 1 schimb

Cerinte:

  • Studii medii profil tehnic
  • Cunostinte medii limba engleza
  • Cunostinte instrumente masura: osciloscop, multimetru
  • Certificare IPC - avantaj
  • Cunostinte de electronica, electrotehnica si automatizari
  • Aptitudini de citire a schemelor electronice;
  • Experienta in domeniul productiei de placi electronice (de preferinta)

Responsabilitati:

  • Sa asigure respectarea procesului de reparatie in accord cu documentele existente si cerintele clientului.
  • Sa manipuleze toate componentele electronice in accord cu standardele ESD, MSD
  • Sa urmareasca documentatia si sa se asigure ca produsele sunt reparate in mod corect(lipiturile ,rotatia/plasarea/polaritatea,)..
  • Sa se asigure ca timpul de reparatie este folosit in mod adecvat si redus la minim.
  • Sa anunte supervizorul imediat ce descopera o problema
  • Depisteaza, efectueaza diagnoza si remediaza problema

Beneficii:

  • Bonus de prezenta;
  • Bonus de calitate si productivitate;
  • Tichete de masa in valoare de 40 lei/zi;
  • Tichete cadou cu ocazia sarbatorilor;
  • Transport asigurat/ decontat
  • Prima de Paste, Vacanta, Craciun;
  • Al 13-lea salariu;
  • Oportunitati de invatare si dezvoltare;
  • Program flexibil (1 sau 2 schimburi)
  • Abonament servicii medicale private.

Asteptam sa te cunoastem!