Operator CNC - Industria lemnului

Aplica rapid
PALLETBIZ SRL
Locație: Prejmer

Tip job: FullTime

Descrierea postului : Operator CNC - Industria lemnului

Suntem în căutarea unui Operator CNC in prelucrarea lemnului dedicat și experimentat pentru a se alătura echipei noastre de producție.

Cerințele postului:

Daca ai urmatoarele competente :

  • Studii medii sau școală profesională (domeniul industria lemnului constituie avantaj);
  • Calificare/ certificat operare masini comanda numerica - constituie avantaj;
  • Experiență în operațiuni CNC de minim 2 ani;
  • Cunoștințe solide de citire a desenelor tehnice și a schemelor CNC;

Responsabilitățile postului:

  • Configurarea și operarea mașinilor CNC pentru a produce piese conforme cu specificațiile tehnice;
  • Efectuarea de reglaje si remedierea defecțiunilor mașinilor sau a programelor CNC;
  • Încarcărea programului/corecții minore;
  • Încărcarea și verificare magazie scule;
  • Completarea documentație de producție;
  • Verificarea calitatii produselor prelucrate;
  • Intreținerea și curățarea regulată a utilajelor pentru a asigura funcționarea lor optimă

Ce beneficii vei avea :

  • Salariu competitiv, trebuie doar sa il stabilim impreuna la o discutie!
  • Tichete de masă: beneficiezi de tichete de masă în valoare de 40 lei/zi lucrată;
  • Prima sarbatori;
  • Transport asigurat din Brasov sau posibilitate de decontare;
  • Oferim suport pentru crestere profesionala;
  • Program de lucru : de luni pana vineri, maxim 2 schimburi ;
  • Mediu de lucru modern, placut, utilaje noi si o atmosfera de lucru deschisa;

 Persoanele interesate pot depune CV-urile la:

- sediul firmei din Parcul Industrial Prejmer, str. Paris nr.52

- direct pe site-ul companiei

Prin transmiterea CV-ului dvs. pentru acest post sunteti de acord cu preluarea si prelucrarea informatiilor cu caracter personal de catre persoanele responsabile cu procesul de recrutare.