Registrator clinica medicala

Aplica rapid

Salariu: De la 2300 până la 2600 LEI pe lună

EL MED CLINIC SRL
Locație: Bucuresti

Tip job: FullTime

Descrierea postului

Cerințele postului

- Excelente abilitati de comunicare pentru a asigura o interactiune profesionista, pozitiva si productiva, atat in apelurile telefonice, online, cat si printr-o interactiune directa cu pacientul;

- Excelente aptitudini de exprimare orala si in scris;

- Foarte bune aptitudini sociale: amabilitate si sociabilitate;

- Abilitati foarte bune de planificare, organizare si managementul timpului, in vederea gestionarii diferitelor tipuri de sarcini administrative;

- Competente digitale si cunostinte de operare PC si alte echipamente de birou, pentru a lucra cu diferite programe si aplicatii ( Microsoft/ Google apps, software medical si administrativ pentru programari, corespondenta, comunicare online, procesare plati, administrare formulare);

- Orientarea catre satisfacerea nevoilor pacientilor si catre obtinerea rezultatelor

Responsabilitățile postului

Intampinarea pacientilor si a vizitatorilor cu o atitudine calda;

Ghidarea pacientilor catre cabinetele medicale;

Preluarea apelurilor telefonice si directionarea lor in functie de cererea interlocutorului;

Furnizarea cu amabilitate a informatiilor solicitate;

Incasarea contravalorii serviciilor medicale