Reglor utilaje

Aplica rapid

Salariu: De la 3000 până la 5000 LEI pe lună

G & C TEMP SRL
Locație: Brasov

Workforce recruteaza pentru unul din clientii sai specializati in industria metalurgica si domeniul aliajelor speciale, o persoana potrivita si calificata pentru postul de reglor masini si utilaje.

Cerintele postului:

  • Studii medii/ curs de specialitate
  • Certificat Operator la masini cu comanda numerica sau Reglor Masini Unelte
  • Experienta minim 1 an pe o pozitie similara
  • Cunostinte interpretare desen tehnic / documentatie de executie
  • Cunostinte sistem Fanuc si corectii in program CNC

Persoana trebuie sa fie:

  • Orientata in sarcina si catre obiectiv
  • Loiala fata de firma
  • Sa aiba spirit de echipa
  • Flexibila
  • Disponibila pentru lucru in program prelungit

Responsabilitati si sarcini:

  • Programarea utilajelor de prelucrari mecanice in sistem Fanuc, Heidenhain, Sinumerik, Kuka
  • Interpretarea documentatie tehnice de executie
  • Selectia corecta a sculelor pentru schimbarea reperelor
  • Umarirea si verificarea pieselor masurate conform criteriilor stabilite
  • Respectarea planificarii productiei

Beneficii:

  • Salariu atractiv
  • Tichet de masa 20 lei/zi
  • 60 lei lunar card cafea
  • 85 lei transport Brasov
  • Transport asigurat pentru hala din Ghimbav (anul 2023)
  • Card sanitate- Medlife
  • al 13-lea salariu acordat in 2 (doua) etape, Aprilie si Decembrie
  • Spor noapte