Sofer - Conducator Auto

Aplica rapid
Train To Perform SRL
Locație: Iasi

Căutăm pentru clientul nostru, o companie românească cu peste 30 de ani de experiență în servicii logistice și materii prime, specializată în import-export și distribuție de produse alimentare atât pentru magazinele tradiționale, cât și industria HoReCa, rolul de

Sofer - conducator auto

Locație: Iași

Program de lucru: Luni - Vineri

Nr. poziții vacante: 1

Descrierea contextului general al rolului:

Asigura transportul sigur și prompt al mărfurilor către clienți, respectând normele de siguranță rutieră și igienă alimentară.

Pregătirea necesară postului:

- studii generale;

- permis de conducere cat. B;

- experiență anterioară în domeniul distribuției de produse alimentare/ panificație/ băuturi;

- abilități bune de comunicare și relaționare cu clienții;

- atenție la detalii și capacitate de organizare;

- atitudine orientată spre rezolvarea de probleme;

- gestionare eficientă a timpului;

- abilități de comunicare orală și scrisă;

- capacitate de a lucra în echipă.

Responsabilități:

- conducerea în siguranță a vehiculului și respectarea regulilor de circulație;

- încărcarea și descărcarea produselor alimentare în mod eficient și în conformitate cu instrucțiunile;

- livrarea produselor la destinațiile stabilite în termenii și condițiile convenite cu clienții;

- menținerea înregistrărilor precise referitoare la livrările efectuate și la starea mărfii;

- comunicarea eficientă cu echipa logistică și clienții pentru a rezolva orice probleme sau solicitări;

- întreținerea vehiculului și raportarea oricăror defecțiuni sau probleme tehnice;

- respectarea normelor de igienă și siguranță alimentară în timpul manipulării și transportului produselor;

- participarea la formări și sesiuni de instruire pentru a îmbunătăți abilitățile și cunoștințele în domeniul transportului și distribuției de produse alimentare.

Beneficii:

- contract de muncă pe o perioadă nedeterminată;

- bonusuri de performanță;

- oferirea unei mese calde/zi;

- echipament de lucru.