Operator CNC

Media netă estimată pe baza celor 97 de salarii introduse în Salario: 3367 RON/Luna

Harsha Engineers Europe
Locație: Brasov

Alege sa te dezvolti personal si profesional alaturi de noi !

Harsha Engineers Europe, cauta colegi noi pe pozitia de Operator CNC

Candidatul Ideal

- Cunostinte minime de desen tehnic

- Studii medii

- Cunostinte despre intrumentele de masurare: subler, micrometru, ceas comparator

- Experienta pe un post similar constituie un avantaj

- Calificare Operator CNC - constituie avantaj

Descrierea jobului

- Operarea masinilor unelte CNC

- Intretinerea si mentinerea parametrilor optimi de functionare a masinilor unelte CNC

- Stabilirea necesarului de materiale in functie de specificul lucrarilor pentru fiecare comanda

- Identificarea si utilizarea SDV-urilor necesare executarii operatiei de prelucrare

- Interpretarea desenului de fabricatie

- Urmarirea pasilor de productie, respectiv a programului pentru piesele ce urmeaza a fi prelucrate

- Prelucrarea pieselor mecanice conform desenelor tehnice

- Utilizarea dispozitivelor de măsură pentru controlarea pieselor finite

- Asigurarea functionarii masinii si pastrarea curateniei la locul de munca

Beneficii

- Instruire specifică postului, la nevoie, cursuri de specialitate;

- Salariul negociabil in funcție de cunoștințe/experiență;

- Posibilitate de promovare și dezvoltare profesională;

- Mediu de lucru profesionist;

- Instrumente de lucru necesare desfășurării activității;

- tichete de masă 33 lei/zi

- transport asigurat din Brasov si din imprejurimi/ decontat

- prime de sărbători

- primă de bun venit - 50 ( la suta) din salariu

- primă de performanță/ prezență/ fidelitate

- asigurare de viață și de sănătate

- spor de noapte 25( la suta)

- ore suplimentare plătite dublu