Asistent Stomatologie Sibiu

Aplica rapid
UP DENTAL SRL
Locație: Sibiu

Descrierea postului Clinica Smiles by Dr Buza din SIBIU este în căutarea unui asistent medical stomatologie dedicat și pasionat pentru a se alătura echipei.

Dacă aveți experiență în domeniul stomatologiei sau va aflati la început de drum și sunteți dornic să vă dezvoltați cariera într-un mediu dinamic și prietenos, aceasta este o oportunitate excelentă pentru dumneavoastră.

Cerințele postului

- Detinere diplomei de asistent medical

- Experiență anterioară într-un cabinet stomatologic este apreciată, dar nu obligatorie

- Cunoștințe solide despre procedurile stomatologice și instrumentele utilizate

- Abilități excelente de comunicare și relaționare cu pacienții

- Atenție la detalii și capacitatea de a lucra într-un mediu aglomerat

- Capacitatea de a lucra în echipă și de a urma instrucțiuni precise

Responsabilitățile postului

- Asistarea medicului stomatolog în timpul procedurilor și intervențiilor stomatologice

- Pregătirea instrumentelor și materialelor necesare pentru tratamente

- Asigurarea confortului pacienților și menținerea unei atmosfere prietenoase în cabinet

- Îngrijirea și sterilizarea echipamentelor medicale

- Înregistrarea și gestionarea dosarelor pacienților

Beneficii:

  • oportunitatea de a lucra alături de o echipă de profesioniști tânără și dedicată
  • posibilitatea de dezvoltare profesională a persoanelor cu experiență limitată în domeniu
  • mediu de lucru stimulant