Asistent medical recoltare Welborn Charles de Gaulle

Aplica rapid
Promed System SRL
Locație: Bucuresti

Tip job: FullTime

Descriere post Asistent Medical Recoltare

Suntem în căutarea unui Asistent Medical de Recoltare pasionat și dedicat pentru a se alătura echipei noastre. Acest rol este esențial în asigurarea unei experiențe pozitive pentru pacienți în timpul procesului de recoltare a probelor medicale.

Locatie job: Clinica Wellborn Charles de Gaulle.

Responsabilități:

Colectarea corectă a probelor de sânge, urină sau alte tipuri de mostre conform protocoalelor stabilite;

Etichetarea și prelucrarea probelor în mod precis pentru a asigura acuratețea rezultatelor;

Menținerea curățeniei și asepsiei în zona de recoltare pentru a asigura un mediu sigur pentru pacienți și personal;

Interacționarea empatică cu pacienții pentru a le oferi suport și confort în timpul procedurii de recoltare;

Colaborarea strânsă cu echipa medicală pentru a asigura fluxul eficient al activităților de recoltare a probelor.

Cerințe:

Diplomă de Asistent Medical;

Experiență anterioară în recoltarea de probe medicale reprezintă un avantaj;

Abilități excelente de comunicare și atenție la detalii;

Capacitatea de a lucra sub presiune și de a gestiona eficient prioritățile;

Empatie și respect față de pacienți;

Flexibilitate în program și disponibilitate pentru a lucra în ture.

Dacă sunteți o persoană responsabilă, empatică și dornică să contribuie la bunăstarea pacienților noștri, vă încurajăm să aplicați pentru poziția de Asistent Medical de Recoltare. Oferim un mediu de lucru stimulant, oportunități de dezvoltare profesională și satisfacție în a face parte dintr-o echipă medicală dedicată.