Electrician automatist

Companie verificată
Aplica rapid

Media netă estimată pe baza celor 7 de salarii introduse în Salario: 4800 RON/Luna

G & C TEMP SRL
Locație: Cristian

Tip job: FullTime

Workforce recruteaza electrician automatist pentru unul dintre clientii sai din Cristian, o companie care se ocupa cu productia de cherestea si furnir estetic.

Cerințe:

  • Absolvent de liceu sau scoala profesionala profil electric / electrothenic;
  • Experienta minima de un an ca si electrician automatist;
  • Experienta relevanta in automatizari, actionari electrice/ intretinerea utilajelor, citirea schemelor electrice si executia instalatiilor electrice;
  • Cunostinte foarte bune de electrotehnica de joasa tensiune, respectiv: automatizari industriale, citire si concepere scheme electrice, cunostinte de PLC, convertizoare de frecventa, circuite electrice de forta;
  • Cunostinte bune de electromecanica, electropneumatica si electrohidraulica;
  • Cunostinte de limba engleza - ar constitui un avantaj

Responsabilitati:

  • Asigurarea bunei functionari a tuturor utilajelor din productie;
  • Realizarea reparatiilor, reparatiilor accidentale si reviziilor;
  • Verificarea, actualizarea si arhivarea documentatiei tehnice a tuturor utilajelor din dotare;
  • Verificarea cantitativa si calitativa a situatiilor de lucrari efectuate de catre firmele colaboratoare

Beneficii oferite:

  • Tichete de masa;
  • Transport asigurat;
  • Abonament medical privat;
  • Prime de Paste si de Craciun;
  • Beneficii pentru vechimea in companie