Agent Transport Marfuri Interne

Aplica rapid
REGATA SRL
Locație: Targoviste

Tip job: FullTime

Candidatul Ideal:

  • Experienta in domeniul transporturilor cat si in expeditia interna de marfuri de minim 2 ani;
  • ai experiență în dezvoltarea relațiilor cu clienții /partenerii comerciali, prin corespondență e-mail si abordare telefonică eficientă;
  • esti operativ/ă si dornic/ă să-ți atingi obiectivele stabilite;
  • ai capacitatea de a-ți gestiona eficient timpul și task-urile zilnice;
  • nu te sperie gestionarea situațiilor neprevazute
  • Abilitate in gasirea solutiilor de transport;
  • ai cunoștințe de Microsoft Office
  • Bun comunicator,negociator,independent si eficient in organizarea si gestionarea propriei activitati;

Responsabilitățile postului:

  • Configurarea cea mai eficienta a traseelor/curselor de distribuţie, pentru mijloacele de transport închiriate;
  • Informarea imediata a agenţilor de vânzari si a celorlalte compartimente ale societaţii cu privire la cursele configurate;
  • Ofertarea catre clienti a solutiilor de transport;
  • Intocmire comanda de transport;
  • Urmarirea derularii transporturilor;
  • Mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii si transportatorii folositi;
  • Imbunatatirea relatiilor cu transportatorii, obtinerea cotatiilor speciale;
  • Raspunde de raportarea corecta si la termen a tuturor datelor si informatiilor in legatura cu sarcinile de serviciu primite ;