Manipulant Marfuri

Aplica rapid

Salariu: De la 2500 până la 3000 LEI pe lună

Train To Perform SRL
Locație: Iasi

Căutăm pentru clientul nostru, o companie românească cu peste 30 de ani de experiență în servicii logistice și materii prime, specializată în import-export și distribuție de produse alimentare atât pentru magazinele tradiționale, cât și industria HoReCa, rolul de

Manipulant Mărfuri

Locație: Iași - Popricani

Program de lucru: Luni - Vineri, 2 schimburi (06:00 - 16:00) / (14:00 -22:00)

Nr. poziții vacante: 3

Descrierea contextului general al rolului:

Gestionarea stocului de marfă, menţinerea acestuia în condiţii standard de igienă, calitate, ambalare, termen de valabilitate.

Pregătirea necesară postului:

- studii generale;

- rezistență la efort fizic prelungit și o bună condiție fizică;

- reziliență psihică în situații de stres;

- atitudine orientată spre rezolvarea de probleme;

- atenție sporită la detalii și meticulozitate;

- abilități de operare cu diverse baze de date și fișe de produs;

- gestionare eficientă a timpului;

- abilități matematice;

- abilități de comunicare orală și scrisă;

- capacitate de a lucra în echipă;

- abilitatea de a lucra la înălțime, pe scară sau diferite platforme asigurate.

Responsabilități:

- pregătește comenzile conform facturilor;

- așează marfa în depozit în funcție de data expirării, respectând principiul FIFO (First In, First Out);

- menține curățenia zilnică în depozit;

- descarcă marfa de la furnizori, respectând indicațiile date de superiori;

- execută calitativ și la termen sarcinile de serviciu în vederea atingerii obiectivelor stabilite de conducerea companiei;

- respectă prevederile Regulamentului Intern, ale Contractului Colectiv de Muncă, Contractului Individual de Muncă, Normele de Protecție a Muncii și PSI;

- menține la standardele unei bune funcționări, aparatele și echipamentele din dotare;

- execută orice alte dispoziții date de superiorul ierarhic în realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei în limitele respectării temeiului legal.

Beneficii:

- contract de muncă pe o perioadă nedeterminată;

- asigurarea transportului;

- oferirea unei mese calde/zi;

- echipament de lucru.

Te invităm să ne trimiți CV-ul tău actualizat.