Controlor Calitate

Media netă estimată pe baza celor 377 de salarii introduse în Salario: 3500 RON/Luna

E-Cablaje SA
Locație: Bistrita

Tip job: FullTime

Descrierea postului:

Verifică pe flux și la final produsele finite, conform Planului de execuție și Planului Calității;

  • Consemnează rezultatele inspecţiilor si verificărilor efectuate în înregistrările prevăzute de SMQ;
  • Întocmeste Rapoarte de neconformitate pentru produsele neconforme depistate si le înregistrează în registrele de control, aplică etichetele specifice si propune izolarea acestor produse. Împreuna cu echipa multidisciplinara de analiză depistează cauzele neconformităţilor si informează Responsabilul cu Calitatea. După eliminarea neconformităților verifică reinspectarea produsele;
  • Întocmeste note de rebut sau note de remediere pentru produsele neconforme stabilite de echipa de analiză a neconformităţilor ca fiind rebutabile respectiv remediabile. Împreună cu Tehnicieni de Calitate / Inspectori Calitate verifica închiderea notelor de rebut si de remediere;
  • Verifică corectitudinea marcării si a completării etichetelor, modul de manipulare, transport si depozitare a produselor din secţia de producţie si magazii;
  • Participă la omologarea produselor, tehnologiilor prin efectuare de inspecții și încercări;
  • În activitatea de inspecții și încercări aplică și respectă documentația de control în vigoare;
  •  Respectă sarcinile primite din partea Responsabilului de Calitate privind și alte atribuții și sarcini prevăzute în documentația SMQ.

Cerințele postului:

  • Studii medii/școală profesională;
  •  Să aibă însușiri de personalitate: seriozitate/responsabilitate, loialitate, hotărâre, adaptabilitate, autocontrol, atitudine pozitivă, să aibă calități psihice necesare (spirit de observatie, răbdare, viteză de reacție, capacitate de orientare în spațiu, capacitate de comunicare);
  • Disponibilitate pentru desfășurarea activității în schimburi.

Beneficii:

  • Tichete de masă;
  • Tichete cadou;
  • Transport asigurat;
  • Prime de sărbători;
  • Bonusuri productivitate, calitate, prezență;
  •  Bonus fidelitate;
  • Spor de calificare;
  • Alte avantaje conform Contractului Colectiv de Muncă.