Electrician instalator - montaj /​service

Aplica rapid
NORDTEC ROMANIA
Locație: Brasov

SC NORDTEC SRL Brasov este o firma care proiecteaza/ produce vitrine si rafturi frigorifice.

Cerințele postului

Studii medii tehnice - electrician/electromecanic;

Experienta in domeniu - minim 1-2 ani;

Cunostiinte - electrice si citire scheme - reprezintă un avantaj

Cunoștințe generale despre automatizări industriale/frigotehnie;

Abilitati de planificare si organizare;

Punctual, atent la detalii;

Capacitate de lucru în echipa;

Responsabilitate, seriozitate, implicare.

Condiții:

Program de lucru full-time într-un schimb 7:30-16:30 cu o oră pauză;

Contract de muncă pe o perioadă nedeterminată;

Concedii conform legislației;

Ore suplimentare achitate;

Tichete de masă;

Salariul atractiv.

Responsabilitățile postului

Executie instalatii electrice la echipamente frigorifice;

Realizeaza lucrari de intretinere si reparatii specifice, conform cu instructiunile tehnice;

Repara si intretine utilaje si echipamente electrice, cum ar fi: mașini si echipamente de productie, instalatii;

Executa acțiuni de întreținere preventiva si de reparații/reglaje respectând tehnologiile recomandate; alege materialele, dispozitivele, echipamentele si aparatele de măsură conform specificaţiilor din schemă;

Executa elementele componente instalatiei electrice la vitrine/rafturi frigorifice - cablul de alimentare, tuburi neon, ventilatoarele electrice, tabloul de alimentare;

Monteaza instalatia electrica pe vitrine/rafturi;

Stabileste traseul instalaţiei în funcţie de cerinţe si disponibilităţi;

Montează tuburile de protecţie, conductorii si echipamentele si realizează conexiunile si izolaţiile conform schemei si normelor tehnice de securitatea muncii;

Pune sub tensiune instalaţia si utilizează aparate, tehnici si proceduri specifice pentru verificarea funcţionării acesteia;

Alte activitati conform fisei de post.