Montator subansamble

Media netă estimată pe baza celor 64 de salarii introduse în Salario: 2884 RON/Luna

Lugera - The People Republic
Locație: Brasov

Pentru clientul nostru, cel mai important producator european de piese si structuri pentru avioane, cautam montator subansamble.

Cerinte:

Studii medii;

Experienta minim 1 an in Montaj;

Cunostiinte foarte bune de desen tehnic (citire desen, masuratori cu sublerul, etc.);

Abilitatea de a lucra in echipa, flexibilitate, disponibilitate de a lucra in schimburi.

Responsabilitati:

Asamblarea elementelor prin nituire ai asamblare cu suruburi, conform specificatiilor din documentatia de lucru si a normelor tehnice 80T;

Montarea elementelor de siguranta, conform specificatiilor din documentatia de lucru si a normelor 80T;

Realizarea legaturilor la masa conform normelor 80T;

Verificarea daca AMC - urile pe care urmeaza sa le foloseasca sunt valabile din punct de vedere metrologic;

Etalonarea AMC-urile si verifica cotele cu tolerante ale piesei. De asemenea, trebuie sa dea o mare importanta controlului vizual al piesei înainte de a o inainta catre controlul final;

Identificarea pieselor defecte si pe cele care nu sunt conform documentelor de lucru.

Daca esti interesat, aplica si te sunam noi.

No: PR/024061