Infirmier/​ă

Aplica rapid
REVERA ASSISTED SRL
Locație: Bucuresti

Centru Rezidenţial privat din zona Băneasa (langă sediul Romatsa) angajează Infirmier/ă.

Cerințele postului

  • Studii minime;
  • Diplomă de absolvire a unui curs acreditat de infirmieră;
  • Experienţă minim 2 ani;
  • Bune abilităţi de relaţionare;
  • Atenţie la detalii, răbdare;
  • Seriozitate, responsabilitate, amabilitate și empatie;
  • Disponibilitate de lucru în ture de 12/24; 12/48.

Responsabilitățile postului

- Acordarea de îngrijiri de bază pacienţilor sub îndrumarea unui cadru medical: igiena corporală generală/pe regiuni, toaleta cavităţii bucale;

- Acordarea de ajutor pacienţilor la mobilizare, la servirea mesei, în alimentaţie, la satisfacerea nevoilor fiziologice;

- Întreţinerea curăţeniei și dezinfecţia rezervelor;

- Acordarea de suport în transportul persoanelor îngrijite în vederea investigaţiilor medicale;

- Colectarea lenjeriei de pat și de corp utilizate în containere speciale la spălătorie și returnarea lenjeriei curate în containere speciale;

- Distribuirea alimentelor, curăţirea și dezinfecţia tacâmurilor si veselei, întreţinerea curăţeniei oficiului, în condiţiile igienice impuse de normele în vigoare.

- Respectarea regulilor de asepsie, antisepsie si curăţenie în toate compartimentele centrului.