Primeste anunturi noi pe email!
Vreau sa primesc notificari pe email atunci când apare un nou loc de munca pentru compania:

Cariere Sarom Impex - 0 posturi vacante

Website: Lipsă informații

Candidatul ideal este un jucator de echipa pasionat, auto-motivat si care este angajat în succesul clientilor nostri.
Te vei concentra pe identificarea de noi clienti si dezvoltarea clienilor existenti pe zona geografica alocata (Nord-Est Romania), prin implementarea strategiei de dezvoltare a companiei.

Judetele in care iti vei desfasura activitatea sunt : Bacau, Braila, Botosani, Galati, Iasi, Neamt, Suceava, Vrancea, Vaslui

Profil:
· Studii superioare;
· Minimum 3 ani in pozitii de sales rep/management in vanzari;
· Foarte bune abilitati de vanzare si negociere;
· Abilitati de intelegere si analiza date comerciale;
· Cunostinte de analiza date si informatii comerciale;
· Bune abilitati ascultare si de comunicare verbala si in scris;
· Foarte bune abilitati de colaborare/relationare si lucru in echipa;
· Proactiv;
· Auto-motivat si capabil sa-si stabileasca singur directiile;
· Disponibilitate pentru deplasari frecvente in tara si in strainatate pentru zona alocata;
· Permis categoria B;
· Limba engleza: nivel operational;
· Flexibilitate: disponibilitatea de ajustare si calibrare din mers a modului de lucru si activitatii;
· Cunostinte avansate de operare MsOffice – Excel: nivel avansat si MS CRM (lucrul intr-un sistem ERP - Microsoft Dynamics);
· Cunostinte si experienta in managementul stocurilor si achizitiilor resprezinta un avantaj;
· Transparenta, integritate si corectitudine.

Responsabilitati:
· Implementeaza strategia comerciala agreata la nivel de companie in colaborare cu echipa de Manageri de Produse;
· Prospecteaza piata corespunzatoare zonei georgrafice alocate pentru identificarea de noi clienti;
· Se preocupa constant de extinderea portofoliului de clienti prin identificarea de noi clienti;
· Stabileste si implementeaza un mod de lucru cu clientii noi din zona geografica alocata pe baza unei bune intelegeri a obiceiurilor de achizitie ale acestora;
· Gestioneaza relatia cu clientii pe toate activitatile implicate: confirmare comenzi, buna desfasurare a livrarii, contractare transport, receptie marfa, reclamatii, etc;
· Participa la procesul de negociere a contractele cu clientii;
· Prezinta si negociaza ofertele pentru clienti conform informatiilor si tintelor comerciale stabilite de catre echipa de Manageri de Produse;
· Colecteaza si ajusteaza in mod constant previziunile de achizitie primite de la clienti si le transmite catre echipa de Manageri de Produse;
· Dezvolta o intelegere completa a nevoilor si cerintelor clientilor;
· Dezvolta o relatie solida si de incredere cu clientii;
· Monitorizeaza informatiile despre concurenta si obtine feedback de la clienti referitor la orice aspect relevant cu privire la colaborarea intre acestia si companie;
· Preia problemele si reclamatiile clientilor, comunica si identifica solutii impreuna cu echipa de Manageri de Produse;
· Promoveaza activ toata gama de produse si servicii a companiei catre clienti;
· Respecta si realizeaza pasii si etapele necesare asa cum sunt ele stabilite in cadrul ciclului de vanzare definit in CRM-ul companiei;
· Dobandeste si actualizeaza cunostintele tehnice despre produse si expertiza specifica domeniului;
· Respecta confidentialitatea informaţiilor obtinute cu ocazia exercitarii atributiilor si sarcinilor de serviciu.
Cuvinte cheie:

0 Locuri de munca pentru filtrarea efectuata

Ordonează după:
Nu rata niciun job!
Primește joburile noi direct pe email.