Contabil sef

Aplica rapid

Salariu: De la 6000 până la 6500 LEI pe lună

Clarismart Consulting SRL
Locație: Timisoara

Tip job: FullTime

Cerințe:

- Studii superioare in domeniul financiar - contabil,

- Experienta si competente in gestionarea si realizarea evidentelor contabile,

- Sa detina cunostinte in privinta legislatiei aplicabile domeniului financiar-contabil,

- Sa detina cunostinte foarte bune de operare PC - MS Office

- Aptitudini de calcul matematic,

- Spirit de echipa.

Beneficii:

-Salariu fix

-Tichete de masa

Responsabilități:

- Supravegheaza si coordoneaza activitatea departamentului financiar-contabil

- Participa la inventarierea patrimoniului societatii,

- Urmareste incadrarea in bugetele stabilite in planurile de afaceri,

- Conciliaza soldurile cu partenerii,

- Urmareste si raspunde de incasarea creantelor societatii

- Gaseste solutii noi pentru implementare softuri interne in vederea optimizarii activitatii.

- Participa la intocmirea bugetului de venituri si cheltuieli si a planului de afaceri

- Realizeaza diverse operatiuni financiar contabile: capitalizari, descarcari de gestiune, plati, pregatire documente si jurnale pentru declaratiile fiscale

- Urmareste si raspunde de realizarea platilor catre terti (parteneri, stat, etc) la termenele scadente

- Transmite departamentului juridic documentele necesare in vederea recuperarii tuturor sumelor.

SC Clarismart Consulting SRL proceseaza datele personale in scopuri de recrutare, respectand politica de protectie a datelor cu caracter personal. Prin aplicarea la acest post, va exprimati acordul privind aceasta procedura.