Manipulant Marfa - Depozit

Aplica rapid
LACTALIS LOGISTIC SRL
Locație: Alba Iulia

Pentru depozitul din Oiejdea, Lactalis Logistic angajeaza manipulant marfa. Activitatea se desfasoara in conditii de depozit cu temperatura controlata.

Responsabilități:

  • Incarcarea si descarcarea masinilor cu marfa;
  • Aranjarea produselor in depozit pe sortimente si termene de valabilitate;
  • Manipularea produselor in depozit in conditii de securitate si igena, astfel incat acestea sa nu se deterioreze;
  • Utilizare scanner in vederea pregatirii comenzilor de livrare;
  • Pregatirea marfii pentru livrare catre clienti conform avizelor de incarcare sau indicatiilor gestionarului;

Profil candidat:

  • Disponibilitate pentru a lucra la temperatura controlata(2 - 4 grade);
  • Exprienta anterioara in depozit frig;
  • Experienta in lucru cu liza electrica si scanner;
  • Disponibilitatea pentru a lucra in schimburi de noapte;

Program: se lucreaza in schimburi de 12/24, 12/48 in intervalul 08:00-20:00, 20:00-08:00 (inclusiv weekend-uri, conform rotatiei turelor).

Transport asigurat pe ruta: Alba Iulia - Oiejdea/Galda - Teius - Aiud.

Lactalis Logistic este compania care ofera solutii logistice pentru companiile din cadrul Lactalis Group Romania (Parmalat, Albalact, Covalact, LaDorna). Activitatile de transport si distributie sunt operate de propria noastra flota de 135 de camioane si sprijinite suplimentar de flota externa. Lactalis Logistic are peste 500 de angajati si se ocupa de livrari nationale in 24-48 de ore.