Inginer Mecanic

Aplica rapid

Salariu: De la 700 până la 800 EURO pe lună

PCM ROM SRL
Locație: Giurgiu

Tip job: FullTime

Descriere post: Inginer Mecanic - Producție/Mentenanta

Compania noastră caută un Inginer Mecanic dedicat și pasionat de domeniul producției pentru a se alătura echipei noastre din cadrul fabricii noastre. Dacă ești o persoană proactivă, cu abilități tehnice solide și o atitudine orientată către rezultate, această poziție ar putea fi potrivită pentru tine.

Responsabilități principale:

Dezvoltarea și implementarea proceselor de producție eficiente;

Asigurarea bunei funcționări a echipamentelor și utilajelor din fabrică;

Supervizarea echipei de producție pentru a asigura respectarea standardelor de calitate;

Identificarea și implementarea continuă a îmbunătățirilor tehnice în procesul de producție;

Colaborarea strânsă cu departamentele interne pentru a asigura fluxul optim de producție.

Cerințe:

Studii superioare în domeniul ingineriei mecanice sau o disciplină similară;

Experiență anterioară într-o poziție similară în industria producției automotive ;

Abilități excelente de rezolvare a problemelor și luare a deciziilor;

Capacitatea de a lucra eficient într-un mediu dinamic și solicitant;

Cunoștințe solide de operare a echipamentelor și utilajelor specifice producției.