Contabil /​ Accountant

Aplica rapid
YOUR JOB CONSULTING & RECRUITING SRL
Locație: Otopeni

Tip job: FullTime

Oportunitate Profesională: Contabil/ Accountant

Despre Noi:

YOURJOB recrutează Contabil. Dacă ai cunoștințe în domeniu și ești gata să faci parte dintr-o echipă dinamică, alătură-te echipei noastre și contribuie la succesul nostru financiar!

Candidatul Ideal

Diplomă de licență în Contabilitate, Finanțe sau domeniu similar.

Experiență în contabilitate de minim 5 ani pe un post similar.

Abilități avansate de utilizare a programelor de contabilitate și a instrumentelor Microsoft Excel.

Excelente abilități de comunicare în limba engleză, atât scris, cât și vorbit.

Permis de conducere valabil.

Abilitați analitice și atenție la detalii.

Descrierea jobului

Evidența facturilor interne și externe, asigurând acuratețea și corectitudinea acestora.

Emiterea facturilor către clienți și urmărirea încasărilor.

Elaborarea rapoartelor în Excel privind stocurile de marfă, plățile și alte activități financiare.

Gestionarea plăților și verificarea acestora cu extrasele bancare.

Gestionarea documentelor vamale conform reglementărilor în vigoare.

Asigurarea conformității cu normele și reglementările fiscale (AFM).

Beneficii:

Salariu competitiv, în concordanță cu experiența și performanțele tale.

Mașină de serviciu pentru deplasări profesionale.

Laptop și telefon de serviciu.

Cum Aplici:

Te invităm să ne trimiți CV-ul și o scrisoare de intenție la adresa de e-mail.

Vom lua în considerare aplicațiile pe măsură ce le primim, deci te încurajăm să aplici cât mai curând posibil.