Consilier juridic

Aplica rapid

Salariu: De la 5000 până la 7000 LEI pe lună

Clarismart Consulting SRL
Locație: Timisoara

Tip job: FullTime

Candidatul Ideal

- licentiat in stiinte juridice

- are experienta relevanta de 2-4 ani in domenii precum: drept comercial, drept civil, drept procesual civil si dreptul muncii, in relatia cu Registrul Comertului si alte autoritati ale statului

- cunoaste legislatia si este la curent, in permanenta, cu modificarile legislative

- are cunostinte avansate MS Office si nivel mediu limba engleza

- loialitate, confidentialitate, implicare, initiativa, persuasiune, time management, abilitati bune de comunicare si mediere

- capacitate de organizare si prioritizare a sarcinilor, usurinta de a lucra la mai multe proiecte concomitent

- persoana deschisa, cu atitudine pozitiva, orientata catre gasirea de solutii

Descrierea jobului

Persoana care va fi angajata pe aceasta pozitie, va avea ca atributii cel putin urmatoarele:

- monitorizeaza continuu si aduce informari conducerii, in timp util, pentru aplicarea conforma a legislatiei in vigoare pentru toate activitatile companiei

- se ocupa de autorizarea sau re-autorizarea societatii in diverse domenii de activitate, conform deciziilor conducerii

- actualizeaza din punct de vedere juridic diverse documentatii ale companiei

- identifica solutii din punct de vedere legal in diferite situatii care apar in derularea activitatii companiei

- asigura suport si indrumare tuturor departamentelor din cadrul societatii cu privire la actele normative in vigoare, elaborand in acest sens opinii juridice

- intocmeste si verifica din punct de vedere legal toate contractele companiei cu tertii, tine evidenta acestora si asigura arhivarea lor in format fizic si electronic

- supervizeaza documentele societatii in relatia cu salariatii intocmite de departamentul de resurse umane (contracte de munca, acte aditionale, decizii etc)

- tine legatura cu casa de avocatura colaboratoare a companiei si solicita lunar informari privind situatia litigiilor, pe care le prezinta conducerii companiei

- redacteaza hotararile/deciziile structurilor de conducere ale companiei

- pastreaza confidentialitatea in legatura cu toate informatiile de care ia cunostinta in desfasurarea activitatii, in privinta companiei

- urmareste si actioneaza pe cale amiabila pentru recuperarea debitelor companiei

Beneficii

- salariu negociat la angajare

- tichete de masa

- abonament de sanatate la o clinica privata.

SC Clarismart Consulting SRL proceseaza datele personale in scopuri de recrutare, respectand politica de protectie a datelor cu caracter personal. Prin aplicarea la acest post, va exprimati acordul privind aceasta procedura.