Secretar Administrativ

Media netă estimată pe baza celor 978 de salarii introduse în Salario: 3400 RON/Luna

Mea Metal Applications SRL
Locație: Dej

Tip job: FullTime

Responsabilități:

- Desfășurarea de activități de secretariat și suport administrativ pentru departamentele companiei;

- Asigurarea necesarului de papetărie și alte materiale necesare desfășurării activității;

- Coordonarea serviciilor de logistică și a facturilor de regie a companiei;

- Preluarea și direcționarea apelurilor telefonice primite pe telefonul fix al companiei;

- Preluarea, direcționarea și administrarea corespondenței care intră și iese din companie (Poșta Română, DPD, Fan Courier, etc.);

- Realizarea îndosarierii și arhivării documentelor de lucru;

- Completarea zilnică a planning-ului de întâlniri al companiei;

- Redactarea documentelor solicitate de management sau diferite corespondențe și contracte pentru furnizori / clienți / colaboratori;

-Organizarea reuniunilor: Planificarea si coordonarea reuniunilor, inclusiv stabilirea agendei, rezervarea locatiei si distribuirea materialelor relevante.

-Suport logistic: Asigurarea necesarului de birou, gestionarea echipamentelor si a aprovizionarii, precum si coordonarea calatoriilor si rezervarea de hoteluri, la nevoie.

Cerințe obligatorii:

- Experiență de minim 2 ani pe un post similar;

- Absolvent de studii superioare;

- Cunoștințe bune ale pachetului Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook ) și de navigare pe internet;

- Abilități excelente de comunicare verbală și scrisă;

- Capacitate de a rezolva situații neprevăzute;

- Atenție la detalii;

- Spirit organizatoric, punctualitate, seriozitate;

- Cunoștințe avansate de limba engleză.

Beneficii:

- Oportunitate de a lucra într-un mediu competitiv;

- Acces la programe de dezvoltare profesională;

- Pachet salarial atractiv.