Electrician

Aplica rapid
R.C.T.I. COMPANY SRL
Locație: Bucuresti

Tip job: FullTime

Descrierea jobului:

Firmă de constructii din Brasov angajeaza electricieni in constructii

Cerințe:

- Scoală profesională sau cursuri de calificare în domeniu (obligatoriu)

- Experiență pe un post similar minim 2 ani;

- Experiență în lucrări industrial (reprezintă un avantaj)

- serios, punctual

- spirit de echipă

- Disponibilitate pentru deplasări în țară și pentru program prelungit

Responsabilități:

- Întrerupe tensiunea și separă instalația sau partea de instalație, după caz, la care urmează să lucreze

- Realizează instalațiile electrice pentru echipamente și utilaje automatizate

- Asigură execuția lucrărilor în intervalul de timp stabilit, cu respectarea normelor de calitate impuse și a altor standarde în vigoare

- Verifică lipsa tensiunii și legarea imediată a instalației sau a părții de instalație la pământ și în scurtcircuit

- Verifică instalațiile electrice ale echipamentelor și utilajelor cu automatizare realizate, în vederea testării și stabilirii funcționării acestora în parametrii normali.

Beneficii:

Salariu motivant

Mediu de lucru plăcut